O tych stylach wnętrzarskich mało kto słyszał!Inwestycja w nowe mieszkanie lub remont zawsze wiąże się z podjęciem wielu decyzji, na których wpływ trzeba patrzeć przez wiele lat, aż do kolejnego remontu. Dla niektórych to prawdziwe wyzwanie, a dla tych, którzy kochają kreatywną ekspresję, jest to coś wspaniałego, na co nie można się doczekać. Tutaj jednym z najważniejszych pytań jest to, jak planujesz urządzić swoje mieszkanie, w jakiej estetyce, w jakim stylu chcesz podążać. Całość powinna być zorganizowana spójnie, tak aby była jak najbardziej harmonijna ze sobą. Na szczęście opcji jest wiele, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli nie podobają Ci się niektóre popularne sposoby, na które każdy urządza swoje miejsce zamieszkania, jest naprawdę wiele mało znanych, które z pewnością zrobią na Tobie wrażenie. Który jest najbardziej skuteczny i rozważny?

Styl eklektyczny to doskonała mieszanka

Jednym z mniej znanych i rzadko stosowanych jest styl eklektyczny. To naprawdę oryginalna koncepcja, która na pewno nie jest nudna. Polega głównie na łączeniu elementów występujących w innych stylach. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie pasują one do siebie, ale uzyskuje się całkiem ciekawy efekt. Ciekawe jest połączenie stylu vintage ze stylem glamour, a zwłaszcza oświetlenie, które można w nim zobaczyć. Kontrast jest tutaj również dobrym pomysłem. Ten styl jest szczególnie odpowiedni dla odważnych osób, które lubią luksusowe rozwiązania, nie jest odpowiedni dla wszystkich. Jeśli więc nie możesz zdecydować się na jeden konkretny styl, bo wydaje Ci się, że wiele z nich jest stworzonych właśnie dla Ciebie i musisz zdecydować, który styl preferujesz w swoim mieszkaniu deweloperskim, zdecydowanie polecamy wybór stylu eklektycznego.

Uroczy shabby chic

To naprawdę uroczy styl, który z pewnością przypadnie do gustu sentymentalnym lokatorom. Po pierwsze, używa obiektów, które wyglądają na starsze niż są w rzeczywistości. Można tu wykorzystać stare meble, co wiąże się ze znacznie niższymi kosztami. Czy kochasz rodzinne pamiątki i wszędzie masz rodzinne zdjęcia? Ten styl idealnie do Ciebie pasuje! Jest często porównywany do jednego z najsłynniejszych, mowa oczywiście o prowansalskim, jest jak idylla, ważne są kwiaty i rośliny. Dominującym kolorem jest tutaj uniwersalna biel, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach.

Postaw na prostotę

Jednym z mniej znanych jest styl Bauhaus, który pochodzi bezpośrednio z Niemiec. Chodzi w nim w głównej mierze o prostotę, bryły budynków są jak najbardziej minimalistyczne, a meble powinny być wygodne i proste. W całej tej otoczce jest ważne, dużo światła, a dom powinien być podzielony na funkcje zgodnie z tą koncepcją. Najważniejsza jest tutaj funkcjonalność, każdy element musi być użyteczny dla mieszkańców. Można go porównać do stylu loftowego. Nie ma tu jednak miejsca na dekoracje, które nie służą mieszkańcom domu. Początkowo styl ten był używany głównie przez artystów wszelkiego rodzaju, musiał współgrać z różnymi dziedzinami sztuki. Jeśli nie lubisz zbędnych elementów, a ważna jest dla Ciebie funkcjonalność, wybierz ten fason!