Sekret szczęścia: Kilka zasad psychologii, dzięki którym będziesz szczęśliwy i ugruntowanyKiedy jesteśmy szczęśliwi, świat wokół nas zmienia się na lepsze. Kolory wydają się jaśniejsze, a kłopoty życia codziennego rozpływają się w tle. Te szczęśliwe chwile są przyjemnym wytchnieniem od naszych stresujących harmonogramów i wymagającej pracy. Ale nie zawsze łatwo jest znaleźć sposoby na pozostanie szczęśliwym. Badania wykazały jednak, że ludzie, którzy są optymistyczni, wdzięczni i życzliwi wobec innych, są zazwyczaj szczęśliwsi niż ci, którzy nie są tak dostrojeni do swojego samopoczucia. I to właśnie dlatego czytasz ten artykuł właśnie teraz! Śledzenie tego, jak bardzo jesteś szczęśliwy na co dzień nie jest łatwe - ale jest bardzo ważne. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz stać się szczęśliwszą osobą!

Obserwuj, co jesz i ile ćwiczysz

Przeprowadzono wiele badań na temat związku między dietą a nastrojem, a to, co nam mówią, to fakt, że istnieje silny związek między tym, co jemy, a tym, jak się czujemy. Jeśli nie jesteś fanem prowadzenia dziennika, możesz zacząć od prowadzenia dziennika żywieniowego. Aby uzyskać jak najwięcej z tego ćwiczenia, upewnij się, że:

Food journaling to świetny sposób na lepsze opanowanie tego, co jesz i jak to wpływa na Twój nastrój. Jest to również świetny sposób, aby upewnić się, że pozostajesz na szczycie swojego zdrowia. Wykazano, że ćwiczenia mogą mieć znaczący wpływ na Twój nastrój, szczególnie zmniejszając uczucie niepokoju i stresu. Poświęcenie czasu na ćwiczenia co najmniej kilka razy w tygodniu to świetny sposób na poprawę nastroju.

Bądź miły dla innych

Korzyści z bycia miłym wykraczają daleko poza natychmiastowy pozytywny wpływ, jaki ma to na osobę, wobec której jesteś miły. Badania wykazały, że bycie życzliwym jest potężnym sposobem na zwiększenie własnego szczęścia i dobrego samopoczucia. Bycie życzliwym dla innych może obejmować wszystko, od wolontariatu w swojej społeczności, do bycia przyjaznym dla swoich kolegów. Postaw sobie za priorytet znalezienie okazji do bycia miłym dla innych w każdym tygodniu.

Zaangażuj się w robienie czegoś, co kochasz

Szczęście jest produktem ubocznym robienia tego, co kochasz, a nie wynikiem uzyskania tego, co chcesz. Jeśli szukasz sposobu, aby zwiększyć swoje szczęście i poczucie dobrobytu, skup się na zobowiązaniu się do robienia czegoś, co kochasz, zamiast próbować uzyskać coś, czego chcesz. Posiadanie jasnej wizji tego, czego chcesz w życiu jest ważne, ale równie ważne jest, aby wiedzieć, co kochasz robić. Na przykład, możesz chcieć mieć nowy samochód, ale to, co kochasz, to jazda. Wiedza o tym może pomóc ci ustalić priorytety i skupić się na sposobach, w jakie możesz zwiększyć swoje szczęście.

Bądź wdzięczny za to, co masz

Wdzięczność jest niesamowicie potężną emocją i wykazano, że ma realne korzyści dla ludzi, którzy ją kultywują. Badania wykazały, że wdzięczność jest ściśle związana ze szczęściem i dobrym samopoczuciem. Możesz łatwo praktykować wdzięczność prowadząc dziennik wdzięczności lub umieszczając wdzięczność na swojej codziennej liście rzeczy do zrobienia. Ważne jest, aby utrzymać to jako codzienny nawyk, tak aby stało się to częścią twojej regularnej rutyny.