Jak zmienić karierę, nie paląc mostów i nie idąc na łatwiznęZmiana kariery jest ekscytująca i przerażająca jednocześnie. Jest ekscytująca, ponieważ masz szansę odkryć zupełnie nowy obszar wiedzy, zbliżyć się do swoich celów i zainteresowań, a także rozwijać się jako osoba. Wymaga jednak również odwagi, odporności, pewności siebie i strategii. Zmiana kariery może być wyzwaniem, ponieważ w codziennym życiu zawodowym budujemy połączenia z naszymi współpracownikami, klientami i klientami. Zmiana kariery może być trudna, jeśli zostawiamy za sobą ludzi, którzy nas poznali i zaufali. Istnieją jednak sposoby, które pomogą Ci poradzić sobie z nieuniknioną niezręcznością, jaka wiąże się ze zmianą branży, bez palenia mostów czy pójścia na łatwiznę. Pozostań wierny temu, kim jesteś, jednocześnie odkrywając nowe możliwości.

Utrzymuj kontakt z dawnymi kolegami i klientami

Jeśli zdecydujesz się odejść z pracy bez planu, normalne jest poczucie winy z powodu pozostawienia kolegów i klientów na lodzie. Komunikacja może ułatwić przejście, ale może być pomocna nawet wtedy, gdy planujesz zostać i pracować w obecnej pracy. Staraj się utrzymywać kontakt z byłymi współpracownikami i klientami, zwłaszcza jeśli przenosisz się do innej branży. Na przykład, jeśli wylądujesz w roli marketingowca, a wcześniej pracowałeś w firmie inżynierskiej, możesz chcieć utrzymać kontakt z byłymi kolegami. Wykorzystaj nowoczesne technologie, takie jak poczta elektroniczna, media społecznościowe czy aplikacje do przesyłania wiadomości, aby pozostać w kontakcie z osobami z przeszłości.

Bądź pewny swojej decyzji

Bez względu na to, jaką ścieżkę wybierzesz, będziesz musiał poradzić sobie z niektórymi niezręcznymi sytuacjami. Ważne jest, aby być pewnym swojej decyzji bez względu na wszystko, nawet (a zwłaszcza) jeśli oznacza to rozczarowanie lub zdenerwowanie innych. Pewność siebie pomoże złagodzić niezręczne momenty, gdy się pojawią. Możesz pomóc zmniejszyć niezręczność zmiany branży, komunikując się ze współpracownikami i klientami. Daj im znać, że Twoja decyzja jest oparta na Twoim rozwoju osobistym i że badasz inne możliwości, aby pomóc w realizacji Twoich celów zawodowych. Komunikacja pomoże złagodzić nieuniknione niezręczności związane ze zmianą branży, bez palenia mostów lub pójścia na łatwiznę.

Sieć i zmiana marki podczas polowania na pracę

Jeśli planujesz zostać w obecnej branży, ale chcesz zmienić pracodawcę, spróbuj nawiązać kontakt z jak największą liczbą osób. Postaraj się celowo pokazać swoje umiejętności i zainteresowania. To pomoże Ci zbudować sieć kontaktów i znaleźć możliwości, które mogą nie być dostępne na tablicach ogłoszeń lub w Twoim obecnym mieście. Spróbuj zmienić swoją markę podczas poszukiwania pracy. Wykorzystaj swoje nowe nazwisko i doświadczenie na swoją korzyść podczas poszukiwania pracy. Możesz rozważyć zmianę nazwy swoich mediów społecznościowych lub całkowicie zacząć od nowa.