Jak wygląda przyszłość technologiiDla firm najlepszym sposobem na przygotowanie się do przyjęcia nowych technologii jest stworzenie strategii, która pomoże im zidentyfikować przyszłe technologie, które muszą przyjąć, a bez których mogą się obejść. Opracowując tę strategię, firmy powinny rozważyć, jak przyjęcie nowej technologii wpłynie na ich obecnych klientów, pracowników oraz ogólną kulturę i markę firmy.

Rzeczywistość rozszerzona i wirtualna

Rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) to technologie, które często są omawiane razem, ponieważ pokrywają się na wiele sposobów. Obie technologie wykorzystują zestawy słuchawkowe do tworzenia zupełnie nowych doświadczeń cyfrowych dla użytkowników poprzez łączenie obrazów generowanych komputerowo z widokiem świata rzeczywistego przez użytkownika. Podczas gdy VR całkowicie zanurza użytkownika w wirtualnym świecie, AR pozwala mu zobaczyć również elementy ze świata rzeczywistego.

Podczas gdy VR jest wykorzystywany przede wszystkim w grach i rozrywce, AR znajduje zastosowanie w branżach, które wymagają praktycznego szkolenia lub pomagają użytkownikom wizualizować złożone informacje poprzez wykorzystanie wirtualnych nakładek. Według firmy Cybersecurity Ventures, zajmującej się doradztwem technologicznym, do 2022 roku VR ma stać się branżą wartą 80 miliardów dolarów. Branże, które prawdopodobnie skorzystają z tego wzrostu, obejmują podróże, nieruchomości, opiekę zdrowotną i edukację.

Autonomiczne pojazdy

Pojazdy autonomiczne to samochody, ciężarówki lub inne formy transportu, które mogą prowadzić się same, z niewielkim lub żadnym wkładem ze strony kierowcy. Oczekuje się, że pojazdy autonomiczne zakłócą funkcjonowanie wielu branż, zwłaszcza transportu i logistyki, oraz zmienią sposób myślenia o samochodach i ich użytkowania.

Producenci samochodów i firmy technologiczne od lat pracują nad rozwojem pojazdów autonomicznych i wprowadzeniem ich na rynek. Tesla, na przykład, pracuje nad autonomiczną funkcją jazdy zwaną "Full Self Driving". GM natomiast chce uruchomić usługę autonomicznych pojazdów, zwaną Cruise, w kilku miastach w 2021 roku.