Porady dotyczące handlu kryptowalutami, których nie powinieneś ignorowaćKryptowaluty to nowy i zmienny rynek. Nawet po niedawnym uznaniu jej za główny nurt, większość inwestorów i potencjalnych uczestników tej przestrzeni wciąż jest ostrożna w angażowaniu się w nią. Mimo to, istnieje ogromna ilość możliwości dla bystrych i świadomych inwestorów gotowych podjąć ryzyko. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z tej możliwości, ale nie wiesz, od czego zacząć, ten artykuł dostarczy kilku przydatnych wskazówek dotyczących handlu kryptowalutami. Aby z powodzeniem handlować kryptowalutami, potrzebujesz czegoś więcej niż tylko pobieżnej wiedzy na temat ich podstawowej technologii. W tym poście przeprowadzimy Cię przez powszechne pułapki związane z inwestowaniem w tokeny cyfrowe i kryptowaluty i jak ich uniknąć. Dodatkowo, damy Ci kilka wskazówek, jak inwestować mądrze i z zyskiem.

Badania, badania i jeszcze więcej badań

Jeśli chcesz zostać odnoszącym sukcesy traderem kryptowalut, musisz przeprowadzić badania i dowiedzieć się jak najwięcej o rynku. Dotyczy to nie tylko poszczególnych monet, ale także giełd, których używasz do handlu. Zawsze upewnij się, że sprawdzasz reputację giełdy przed podjęciem decyzji o jej użyciu.

Istnieje wiele źródeł online, blogów i dyskusji na forum, z których możesz dowiedzieć się o kryptowalutach. Upewnij się, że sprawdzasz wiele źródeł i nie polegaj tylko na jednym. Rozważ sprawdzenie tablicy Reddita /r/cryptocurrency, która ma ponad 600 000 subskrybentów. Jeśli jesteś zainteresowany konkretną monetą lub tokenem, możesz również przeszukać internet w poszukiwaniu informacji o tym konkretnym tokenie. Badając monetę, będziesz chciał wiedzieć wszystko, od jej kapitalizacji rynkowej do podaży i popytu oraz technologii, która za nią stoi.

Poznaj swoje inwestycje

Pierwszym krokiem do udanego inwestowania w kryptowaluty jest pełne zrozumienie tego, w co inwestujesz. Zanim włożysz jakiekolwiek pieniądze w monetę lub token, upewnij się, że masz pełne zrozumienie jego celu, jego zespołu, jego podaży i jego ICO (initial coin offering) szczegóły, takie jak cena ICO i data, w której jest oferowana.

Jeśli handlujesz tokenami, które były notowane na giełdzie, możesz dowiedzieć się większości tych informacji, czytając whitepaper monety, warunki ICO, stronę internetową zespołu i posty w mediach społecznościowych oraz komentarze innych inwestorów na forach internetowych. Możesz również sprawdzić giełdy, na których dana moneta jest notowana i przejrzeć historię jej cen oraz inne istotne dane.