Wszystko co warte uwagi w Bystrzycy Kłodzkiej

Dolny Śląsk to rejon Polski, który od lat wzbudza zainteresowanie turystów z całej Polski. Jedną z chętnie odwiedzanych miejscowości jest leżąca 15 km od czeskiej granicy Bystrzyca Kłodzka. Historia miasta rozpoczęła się jeszcze w średniowieczu, część zabytków powstała właśnie w tamtym okresie.

Najważniejsze punkty miasta

Większość osób spędzających urlop w Bystrzycy Kłodzkiej zwiedzanie miasta zaczyna od wybrania się na miejscowy Rynek. To nie dziwi, ponieważ to właśnie on stanowi centralną część miasta, ponadto znajdują się tam zabytkowe obiekty. Należy do nich między innymi ratusz wybudowany w XIV wieku (obecnie z pierwotnej budowli zachowała się tylko wieża) oraz barokowa kolumna Świętej Trójcy. Kościół św. Michała Archanioła również jest obiektem wartym uwagi. Wynika to między innymi z faktu, że powstał on w XIV wieku, choć później wielokrotnie ulegał przebudowom. W trakcie zwiedzania świątyni warto zwrócić uwagę na rząd kolumn ciągnący się przez całą długość kościoła, który oddziela od siebie dwie nawy. Innymi obiektami zasługującymi na uwagę zwiedzających są figurka Matki Boskiej pochodząca z XIV wieku oraz XVI – wieczna kamienna chrzcielnica.

Kolejnym punktem wartym odwiedzenia jest dawny kościół ewangelicki, który powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Obecnie w budynku działa Muzeum Filumenistyczne, które jest miejscem, gdzie można dowiedzieć się czegoś na temat rozniecania ognia, ponadto można zobaczyć eksponaty bezpośrednio związane z przemysłem zapałczanym. Spędzając kilkudniowy urlop w Bystrzycy Kłodzkiej można wypoczywać na różne sposoby. Poza zwiedzaniem zabytków miasta warto skupić się na poznaniu przebiegających tu szlaków turystycznych. Część z nich można pokonać pieszo, inne natomiast zostały przygotowane z myślą o amatorach jazdy na rowerze. Dodatkowo na terenie znajduje się odkryty basen, gdzie można się zrelaksować pływając (basem działa w sezonie letnim). Każdy kto chciałby przyjechać na kilka dni powinien zdawać sobie sprawę, że konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie kwatery. Na szczęście w mieście znajduje się sporo miejsc, w których można się zatrzymać – są to na przykład pensjonaty, wille, czy pokoje w domach prywatnych. Podczas szukania kwatery można skorzystać na przykład z hasła "noclegi Bystrzyca Kłodzka".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>