Walory przyrodnicze Pogorzelicy

Pogorzelica w całej Polsce jest kojarzona z piękną plażą lasami, oraz czystym powietrzem przepełnionym jodem. Miejscowość ta położona jest na Pobrzeżu Szczecińskim. Cała ta okolica, utrzymuje się głównie z turystyki, która rozwija się tutaj bardzo prężnie. Okoliczne atrakcje zapewniają, iż pobyt w Pogorzelicy na pewno nie znudzi żadnego turysty, który zechce tutaj przyjechać.

Główną atrakcją samej Pogorzelicy jest cudowna, piaszczysta plaża. Na pogorzelickiej plaży wyznaczone jest strzeżone kąpielisko o długości 200 metrów – od zejścia plażowego przy ulicy Plażowej, aż do zejścia nieopodal ulicy Sztormowej. Jest jednak jeszcze drugi, 100-metrowy strzeżony fragment plaży, obejmujący obszar od zejścia ulicą Morską w kierunku zachodnim. Kąpieliska te są oczywiście strzeżone, przez doskonale wyszkolony, wyposażony oraz doświadczony personel ratowniczy. Miejsce to jest wyjątkowo bezpieczne i nie ma żadnych obaw przed kąpielą w Bałtyku.

Poza Morzem Bałtyckim w miejscowości znajduje się też inny akwen – zarastające Jezioro Konarzewo, zwane także Bagnem Pogorzelickim. Obszar ten jest siedliskiem coraz większych populacji ptactwa wodno-błotnego, które przenoszą się na te tereny z pobliskiego rezerwatu przyrody, nad jeziorem Liwia Łuża. Jezioro Konarzewo to fantastyczny teren na wyciszające spacery, przejażdżki rowerowe czy wędkowanie. Panuje tu cisza i spokój, pozwalające na odcięcie się od codziennego zgiełku i na bliski kontakt z naturą.

Kolejną atrakcją w samej Pogorzelicy jest wyjątkowy w skali Polski sosnowy Bór Bażynowy. Jest to rodzaj lasu porastający wyłącznie piaszczyste podłoże. Kompleks ten rozciąga się wąskim pasem wzdłuż wybrzeża, aż do okolic Mrzeżyna na wschodzie. W Polsce, tego typu lasy zajmują znikomą powierzchnię 50 kilometrów kwadratowych, więc warto się do niego wybrać będąc w Pogorzelicy, ze względu na jego wyjątkowość. W Borze Bażynowym występują gatunki drzew spotykane także w innych borach sosnowych, a także specyficzna grupa gatunków wyróżniających, występujących tu szczególnie często i obficie.

Pogorzelica jest świetnym miejscem na weekendowy wypad, jak też na spędzenie całego, zasłużonego urlopu. Wybór Pogorzelicy na miejsce spędzenia całych swoich wakacji na pewno będzie bardzo dobrym wyborem. Panuje tu cisza i spokój, pozwalające na odcięcie się od codziennego zgiełku i na bliski kontakt z naturą. Baza noclegowa (w wyszukiwarkę internetową wpisz frazę: "noclegi Pogorzelica"), składa się głównie z obiektów noclegowych typu sezonowego. Poza sezonem letnim można liczyć więc na spore upusty cenowe. Dominują tutaj domki letniskowe, jednak każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i przede wszystkim dla swojego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>