Urlop w Sztutowie – gdzie nocować i co robić?

Miejscowość Sztutowo leży na Mierzei Wiślanej, tuż przy Zatoce Gdańskiej. Ta urocza rybacka wioska zazwyczaj jest bardzo spokojna, jednak wraz z nadejściem wakacji zaczyna tętnić życiem. Przybywają do niej turyści z Polski i zagranicy, by wylegiwać się na pięknej plaży, zażywać kąpieli w Bałtyku, a także korzystać z licznych atrakcji znajdujących się w okolicy.

Baza noclegowa i zaplecze turystyczne w Sztutowie

Sztutowo jest typową nadmorską miejscowością turystyczną, która przygotowała dla letników liczne miejsca noclegowe. W zależności od wymagań, przybywający tu turyści mogą zatrzymać się w pensjonatach i ośrodkach wczasowych lub skorzystać z licznych kwater prywatnych i apartamentów. Ciekawą propozycją są także domki letniskowe oraz pola namiotowe. W większości przypadków swoje noclegi Sztutowo prezentuje w Internecie, gdzie istnieje możliwość ich rezerwacji: .

Jeśli chodzi o zaplecze gastronomiczne, turyści także pod tym względem nie mają na co narzekać. Liczne jadłodajnie oraz bary i smażalnie ryb oferują zróżnicowane menu, które przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Choć w miejscowości nie ma żadnego większego marketu, to jednak miejscowe sklepiki umożliwiają zaopatrzenie się we wszelkie niezbędne produkty.

Co można robić w Sztutowie?

Jak na tak małą miejscowość Sztutowo jest bardzo atrakcyjne pod względem spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim znajduje się tu piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem na którą idzie się z wioski przez piękny las. Czyste powietrze, cisza i spokój to główne atuty wypoczynku w Sztutowie. Jeśli komuś nie odpowiada ciągłe leżenie na gorącym piasku i pluskanie się w morskich falach może skorzystać z kilku ciekawych atrakcji znajdujących się na terenie gminy i w jej najbliższej okolicy. Spośród nich warto wymienić choćby stadninę koni oferującą przejażdżki konne, wypożyczalnię sprzętu wodnego, kręgielnię, rejsy statkiem po Mierzei Wiślanej, czy wreszcie kolejkę wąskotorową.

Na terenie gminy mieści się także Muzeum Stutthof, w którym można poznać historię znajdującego się tu niegdyś nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Wielu turystów przyjeżdżających do Sztutowa na letni wypoczynek chętnie zwiedza także pobliskie miejscowości między innymi Kąty Rybackie (znajduje się tam rezerwat kormoranów), Krynicę Morską (największy ośrodek turystyczny na Mierzei Wiślanej) czy Jantar (jest tu Muzeum Bursztynnictwa). Jak widać w Sztutowie trudno się nudzić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>