Śladamii historii po Karkonoszach

Jeżeli byliście już w Karkonoszach, to na pewno zauważyliście, że są one pełne pięknych krajobrazów, górskich szczytów i niesamowitego klimatu. Nie każdy jednak wie, że w Karkonoszach możemy też znaleźć mnóstwo interesujących zabytków. Jeżeli więc wybieracie się tu w podróż, to świetnie się składa. Pokażemy miejsca, które warto wpisać do swojego planu wycieczki. 

Zanim jednak wyruszymy na podbój zabytkowej części Karkonoszy, warto zadbać o to, byśmy podczas podróży mieli gdzie spać. Na pewno nie będziemy mieli z tym problemu, ponieważ w okolicach znajduje się mnóstwo miejsc, w których będziemy mogli zarezerwować noclegi. Karkonosze są przecież jednym z popularniejszych regionów turystycznych w Polsce – baza noclegowa jest więc bardzo bogata. Jesteśmy pewni, że znajdziecie coś dla siebie.

Kolejną ważną kwestią, o którą warto zadbać przed wyjazdem jest transport. Na szczęście tutaj też nie powinniśmy mieć większych problemów. Osoby podróżujące samochodem będą mogły cieszyć się dobrymi i dobrze oznakowanymi drogami. Turyści, którzy wybiorą pociągi również będą zadowoleni, ponieważ w Karkonosze da się dotrzeć wieloma liniami. Nieco trudniej będą mieli podróżujący autobusami – to może się wiązać z dużą liczbą przesiadek. Ale przecież: dla chcącego, nic trudnego!

Jednym z najciekawszych karkonoskich zabytków jest Świątynia Wang leżąca w Karpaczu. Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Świątynia ta od wielu już lat jest miejscem spotkań ewangelików z Karpacza i okolic. Swą dość oryginalną nazwę zawdzięcza jednemu ze skandynawskich miasteczek. Warte odwiedzenia w Karkonoszach są różnego rodzaju pałace. Jest ich w tej okolicy naprawdę mnóstwo. Część została zagospodarowana jako hotele i restauracje, w jednym znajduje się szkoła podstawowa, a inne należą do prywatnych właścicieli. Warto więc mieć oczy szeroko otwarte i szukać uroczych pałaców. Wartym odwiedzenia miejscem jest Zamek Czocha. Zamków w okolicy również jest całkiem sporo, jednak ten jest obowiązkowym punktem wycieczki. Jest on malowniczo położony nad Jeziorem Leśniańskim, a jego wnętrza zostały udostępnione turystom do zwiedzania.

Weekendowy wyjazd w Karkonosze można połączyć ze zwiedzaniem interesujących miejsc. Dzięki temu oprócz pięknych widoków, będziemy mogli zapoznać się z ciekawą historią tego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>