Rymanów-Zdrój – Podkarpacie na udany urlop

Rymanów-Zdrój to jedna z uroczych miejscowości, która na pewno przypadnie Ci do gustu. Jest tu wiele ciekawych atrakcji, sposobności do odbywania dalekich spacerów – piękno tutejszych krajobrazów i przyrody zachwyci każdego, kto uwielbia zapoznawać się z wyjątkowymi miejscami. Warte są wielu zdjęć, a stworzone w Rymanowie wspomnienia na długo pozostają w pamięci.

Rymanów-Zdrój choć niewielki, jest kuszącą miejscowością o charakterze zarówno wypoczynkowym, jak i uzdrowiskowym – w miejscu tym każdy nabierze nowych sił witalnych, podreperuje swoje zdrowie i nie będzie narzekał na nudę. Każdego roku, nie tylko w sezonie letnim, do miejsca tego przybywa tysiące turystów, coraz częściej również zagranicznych. Wyraźnie też można zauważyć, że miejscowość ta ewoluuje z czasem i zmienia się bardzo na plus. Baza noclegowa [wejdź ➙ Rymanów Zdrój noclegi] dopasowana jest do potrzeb zwykłych turystów, jak i kuracjuszy. Jest tu wiele hoteli, sanatoriów, które spełnią nawet największe wymagania. Noclegi w Rymanowie-Zdrój są niejednokrotnie legendarne – wiele z pensjonatów lub domów posiada długą tradycję i same w sobie stanowią atrakcję. Przykładowym budynkiem jest „Eskulap” – miejsce, które każdy kuracjusz obligatoryjnie na pewno zwiedzi.

Rymanów-Zdrój to miejsce uznawane za najbardziej ekologiczne, jeden z najczystszych regionów w całej Polsce. Położone jest w województwie podkarpackim, otaczają je piękne, niezbyt wysokie góry, z których możemy podziwiać przepiękne widoki. Tutejsze lasy zwykle należą do lasów mieszanych – niezmiernie bujna roślinność skutecznie pozwoli nam wypocząć, a ukrytych miejsc w okolicy, które posiadają swoje własne tajemnice – nie brakuje! Zdecydowanie zachęcają do odbywania wędrówek pieszych, ale także podążania szlakami rowerowymi, a zimą uruchomione są wyciągi narciarskie. Najbardziej popularne w Rymanowie są wody, dostępne w jednym z parków zdrojowych, zwane „Tytus”, „Klaudia” i „Celestynka”. Zupełnie różnią się od siebie w smaku i posiadają wiele zdrowych właściwości – nie każdy jest w stanie wypić każdą z nich, ale na pewno warto choć trochę spróbować.

Będąc w Rymanowie koniecznie powinniśmy wybrać się do zabytkowego kościoła świętego Wawrzyńca, pochodzącego z 1779 roku – ciekawa architektura na pewno nas zaintryguje. Znajduje się tu też oryginalny, autentyczny Dwór Potockich pochodzący z XIX wieku, a także ruiny synagogi z XVIII wieku. Rymanów-Zdrój i okolice to świetny pomysł na udany urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>