Rowerem, spacerem lub rzeką – Sromowce Wyżne

Każdy lubi wypoczywać w miejscu, w którym można korzystać z różnorodnych atrakcji. Jedną z miejscowości, w których nikt, niezależnie od tego, jak lubi spędzać czas, nie będzie się nudzić, są położone w Pieninach Sromowce Wyżne. To miejsce, w którym można spacerować po górskich szlakach, kąpać się w jeziorze czy zwiedzać okoliczne miejscowości na rowerze.

Jedną z najistotniejszym atrakcji tej położonej w Pieninach miejscowości jest możliwość spacerowania po górskich szlakach. Osoby o stosunkowo słabej kondycji mogą wybrać trasę przystosowaną do swoich możliwości, natomiast piechurzy chcący zdobywać górskie szczyty mogą wybrać się na przykład na Trzy Korony – widok z tego szczytu z pewnością zrobi wrażenie na każdym turyście. Pobyt w Sromowcach można sobie urozmaicić również wycieczkami rowerowymi. Jedną z najbardziej atrakcyjnych tras jest ta prowadząca wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Pokonanie jej zajmuje co prawda kilka godzin, jednakże trasa jest asfaltowa, zatem z jej przejechaniem powinni poradzić sobie nawet rowerzyści, którzy na co dzień rzadko poruszają się na dwóch kółkach. Jezioro Czorsztyńskie daje także inne możliwości spędzenia czasu, bowiem zostało na nim wytyczone kąpielisko, na miejscu znajduje się także plaża, na której chętnie spędzają czas wszyscy urlopowicze.

Największą atrakcją Sromowiec jest spływ Dunajcem. Wycieczka trwa kilka godzin, zależnie od wybranego punktu końcowego 2h 15 min (Szczawnica) lub 2h 45 min (Krościenko). Podczas spływu można nie tylko posłuchać ciekawych historii opowiadanych przez flisaków, ale również podziwiać krajobrazy, najpiękniejsze są oczywiście te w Pienińskim Parku Narodowym. Osoby, które zdecydują się na wycieczkę kończącą się w Krościenku mogą skorzystać z okazji i wybrać się na kolejny znany pieniński szczyt, Sokolicę.

Pobyt w tej górskiej miejscowości warto planować z wyprzedzeniem i już kilka tygodni wcześniej zarezerwować w niej pokój. Możliwości jest sporo, bowiem na miejscu działają ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, pokoje gościnne wynajmują również osoby prywatne. Widać zatem, że baza noclegowa jest naprawdę duża i zróżnicowana [dostępna tutaj: Sromowce Wyżne wolne noclegi], również ceny są przystępne, zatem z pewnością każdy znajdzie miejsce, które będzie mu odpowiadało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>