Miasto kontrastów – Kłodzko

Kłodzko to wyjątkowa miejscowość na mapie naszego kraju. Szczególnie polecana osobom aktywnym, lubiącym odkrywanie tajemnic. Do dyspozycji mamy tu bowiem wiele historycznych obiektów, z którymi łączą się ciekawe legendy. Jednym z najważniejszych obiektów jest tutejsza twierdza obronna z XVII wieku, górująca nad całą miejscowością. Jej zwiedzanie, pozwoli nam poczuć się jak w średniowieczu. Pod miasteczkiem znajdziemy też loch, a właściwie tunele służące podczas wojny, jako trasy przekazu broni. Ich przemierzanie wiąże się z wykupieniem biletu, gdyż to prawdziwy labirynt i wymaga pomocy przewodnika. Liczne budowle sakralne zachwycą nas zdobnictwem, a ratusz z całą zabudową urbanistyczną utrzymany jest w oryginalnym stanie, dzięki działalności tutejszego konserwatora zabytków. Znaleźć możemy nawet całe uliczki, mające swój początek w XIX wieku, co dziś jest już rzadko spotykane.

Kłodzko jednak ma do zaoferowania o wiele więcej. Można tu się wybawić, gdyż znajdziemy na mapie miejscowości liczne puby i dyskoteki, a także atrakcje stricte turystyczne. Wśród nich wymienić warto gondole, które dobrze się sprawdzą na romantyczne wieczory. Nie zapominajmy o trasach turystycznych, te możemy przemierzać pieszo, konno lub na rowerze, dzięki wypożyczalni sprzętu sportowego możemy zaopatrzyć się w niemal każdy sprzęt. Zimą warto mieć ze sobą narty lub snowboard, gdyż krajobraz zdeterminowany jest przez tereny górskie. Te pozwalają nam napawać się pejzażami, nawet z okna wynajętego pokoju.

Baza noclegowa rozbudowana jest na około 2 tysiące osób. Noclegi to przede wszystkim hotele i pensjonaty (oferta na meteor-turystyka.pl), zapewniające zróżnicowany standard, który możemy dopasować do własnych potrzeb. Korzystając z infrastruktury gastronomicznej, nie zapominajmy, że najlepszym pomysłem podczas każdego wyjazdu, jest spróbowanie regionalnych przysmaków. To one bowiem najlepiej oddają charakter miejsca, w którym zdecydowaliśmy się zatrzymać. Kłodzko to miasto, które zaskakuje na każdym korku, z jednej strony przepełnione zabytkami, z drugiej zaś bardzo nowoczesne. Przebywanie w tym miejscu jest więc najlepszą możliwością, do czerpania przyjemności z obydwu realiów, co zdarza się niezwykle rzadko. Jest przyjazne dzieciom, co widoczne jest dzięki licznym atrakcjom przygotowanym specjalnie dla nich. Seniorzy też się tu odnajdą, gdyż spokojny wypoczynek jest tu możliwy na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>