Latarnia morska w Jarosławcu

Latarni morskich na terenie Polski jest pod dostatkiem, dlatego też istnieje wiele osób, które są zaciekawione ich zwiedzaniem i chętnie podróżują po kraju w celu ich zobaczenia z bliskiej odległości. Polecane zainteresowanym osobom są zwłaszcza miejsca do spania Jarosławcu [Jarosławiec noclegi – meteor], gdzie znajduje się jedna z najciekawszych latarni morskich, którą na pewno warto obejrzeć i zrobić jej zdjęcia.

Latarnia ta znajduje się blisko dwóch innych latarni, a więc osoby ceniące takie budowle mogą je ze sobą połączyć i za jednym zamachem zwiedzić wszystkie trzy. Wyjątkowości dodaje jej lokalizacja, a więc nad samym Bałtykiem, gdzie można przy okazji się wykąpać oraz przyjemnie spędzić czas spacerując w leśnej scenerii z ukochaną osobą. Jest to też jedna ze stacji brzegowych znajdujących się na terenie Polski, więc na pewno warto przynajmniej raz w życiu udać się tam na zwiedzanie, a nikt nie będzie z tego powodu rozczarowany. Latarnia ta nie jest może zbyt wysoka, ale można ją dogłębnie zwiedzić nie tylko na zewnątrz, ale i od wewnątrz. Baza noclegowa w Jarosławcu to raj dla turystów, o czym na własnym przykładzie zdążyło się już przekonać wiele osób. Antena znajdująca się na latarni morskiej usytuowana jest na wysokości 51 metrów, ale sama latarnia jest nieco niższa, nie są jednak znane dokładne dane co do jej wysokości, każdy może ją obejrzeć z bliska i przekonać się na własne oczy jakie ma wymiary. Z tej latarni możliwe jest automatyczne kontrolowanie statków znajdujących się w bliskiej odległości, tak aby nie doszło przypadkiem do jakiegoś wypadku morskiego. Jak widać wyraźnie miejsce to jest szczególnie ważne i spełnia bardzo ważną rolę, więc nie może go zabraknąć w Jarosławcu. Miejscowość ta to nie tylko wypoczynek nad wodą, ale też możliwość zwiedzania ciekawych miejsc, a tamtejsza latarnia morska jest ku temu najlepszym przykładem.

Duża grupa osób decyduje się obecnie na odwiedzenie Jarosławca w celach wypoczynkowo-poznawczych. Do zwiedzania oddana została tam latarnia morska, która jest odpowiedzialna za prawidłowe poruszanie się statków w strefie przybrzeżnej. Można ją zwiedzić i zapoznać się z całą jej działalnością od podszewki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>