Kruklanki o każdej porze roku

Wybierając jako miejsce na urlop Mazury, warto przyjrzeć się bliżej małej, malowniczej miejscowości Kruklanki. Leży ona w otoczeniu czternastu pięknych jezior, rzeki Sapiny i Rezerwatu Przyrody Borki. Poza tym przez gminę Kruklanki przebiega droga, która łączy Giżycko z przygraniczną Gołdapią. Jest to teren bardzo atrakcyjny turystycznie. Na wszystkich jeziorach obowiązuje strefa ciszy to znaczy, że nie wolno używać sprzętu wodnego napędzanego silnikami spalinowymi. Rzeka Sapina to wymarzone miejsce do uprawiania kajakarstwa. Blisko 30 – kilometrowy odcinek szlaku prowadzi do jeziora Mamry i Kruklin. Rzeka jest spokojna i płytka, dlatego spróbować swoich sił może każdy. Widoki jakie towarzyszą takiemu spływowi to niesamowite wrażenie. Zwłaszcza jesienią, kiedy drzewa zmieniają swoje kolory i zachwycają wszystkimi odcieniami brązów, żółci i czerwieni.

Kruklanki to dobrze rozbudowana baza noclegowa. Na wczasowiczów i turystów czeka tutaj ponad 1000 miejsc [www.meteor-turystyka.pl/noclegi,kruklanki,0.html]. Najpopularniejsze to gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty, hotele i ośrodki wczasowe. Jest to bardzo dobre miejsce na wypoczynek niezależnie od pory roku. Mazury to teren zachwycający i dziki. W niektórych częściach rezerwatu ma się wrażenie, że trafiło się do jakiejś magicznej krainy. Spacer brzegiem jeziora, ponad którym snują się gęste mgły, to oznaka jesieni i jednocześnie ciekawe przeżycie. Okoliczne lasy to wymarzone miejsce na grzybobranie. Najwięcej turystów przyjeżdża tutaj w poszukiwaniu ciszy, spokoju i kontaktu z naturą. Ważną zaletą jaką Kruklanki mają, jest specyficzny mikroklimat, który posiada właściwości lecznicze przy problemach z górnymi drogami oddechowymi. Właśnie z turystyką uzdrowiskową Kruklanki wiążą swoją przyszłość gospodarczą. Bardzo dobrze rozwinęła się turystyka piesza i rowerowa. Organizowane są tu cykliczne imprezy, o których słyszał chyba każdy – Mrągowski „Piknik Country” czy giżyckie „Szanty”. Również miłośnicy historii i militarnych pamiątek znajdą tu coś dla siebie. Zimą do tej uroczej miejscowości przyjeżdżają amatorzy sportów zimowych. Organizowane są tutaj kuligi. W Gołdapi działa oświetlony wyciąg narciarski. Można pojeździć na sankach, nartach zjazdowych i biegowych. Dla wędkarzy ciekawą propozycją jest wędkowanie na lodzie. W Kruklankach każda pora roku zaskakuje i oferuje turystom mnóstwo atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>