Bielsko-Biała – wydarzenia kulturalne

Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na terenie województwa śląskiego, bogate w liczne walory przyrodnicze i kulturowe to Bielsko Biała. To duże miasto odgrywające olbrzymią rolę w życiu całego regionu. Jego domeną są liczne wydarzenia kulturalne, historyczne miejsca oraz wspaniałe ukształtowanie terenu, pozwalające na zapewnienie przybywającym tu gościom niesamowitych atrakcji.

Bielsko-Biała to przede wszystkim miasto dla miłośników kultury, sztuki i historii oraz osób wrażliwych na piękno natury. Warto wybrać się tu w większym gronie – z rodziną lub przyjaciółmi, aby pobyt był urozmaicony. Głównymi punktami odwiedzin powinny stać się zabytkowe budynki i miejsca świadczące o wyjątkowo bujnej historii tego regionu. Jednym z nich jest wspaniały Zamek Książąt Sułkowskich [➠Wikipedia]. Pierwsze informacje na jego temat pochodzą już z XIII wieku. Dziś jest bardzo obleganym zabytkiem, przyjmującym codziennie tabuny turystów. Podzielony na trzy główne części, w każdej z nich pokazuje eksponaty z innych czasów, dzięki czemu pobyt tutaj jest bardzo urozmaicony. Oprócz zabytkowego rynku są także liczne kościoły, a eksponaty jakie się w nich zachowały naprawdę godne są podziwu. Nie wolno też zapomnieć o Domu Tkacza, czyli miejscu, gdzie podjęto próbę pokazania życia dawnego rzemieślnika.

Baza noclegowa Bielska-Białej [➠ Meteor] składa się z kilku bardziej rozwiniętych obiektów noclegowych oraz licznych kwater prywatnych i pensjonatów. Tutaj zaznać można wyjątkowo komfortowego wypoczynku, gdzie oferowane są także usługi gastronomiczne, baseny i siłownie. Noclegi w Bielsku-Białej to także niezapomniany klimat prywatnych kwater, w których gościnni gospodarze dbają o przybyszów z całej Polski, okrywając się dobrą sławą i licznymi pozytywnymi opiniami.

Pamiętać należy też o naturalnych walorach przyrodniczych tych okolic. Liczne szlaki turystyczne często wybierane przez turystów zaczynają się właśnie tutaj. Malownicze krajobrazy nie pozwalają zapomnieć o Bielsku-Białej i dostarczają wyczekanego relaksu i odpoczynku. Można także zaszyć się w głuszy iglastych oraz mieszanych lasów, które są tutaj stałym punktem krajobrazu. W okolicy świetnie rozwinęły się punkty usługowe i gastronomiczne, dzięki czemu komfort pobytu jest wyjątkowy. Liczne restauracje oferują pyszne regionalne jedzenie, któremu nie oprze się żaden smakosz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>