Aktywny wypoczynek w Nowym Targu

Nowy Targ to największe miasto Podhala. Często jest jednak pomijane przez turystów, którzy przejeżdżają przez tę okolicę w drodze z Krakowa do Zakopanego. Szkoda, bo samo miasto i jego okolice to także wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Być może lepiej następnym razem, zamiast kolejnych spacerów po Krupówkach, poświęcić trochę czasu, by poznać coś nowego. Na turystów, którzy chcieliby zostać tu na dłużej, czeka w mieście kilkadziesiąt większych obiektów oferujących noclegi. Nowy Targ i jego baza noclegowa proponują miejsca w kilku hotelach, apartamentach, gospodarstwach agroturystycznych czy pokojach gościnnych. Doskonała jest także tutejsza baza gastronomiczna, z wieloma restauracjami i kawiarniami.

Gorce, leżące na terenie Nowego Targu nie są górami tak wysokimi, jak Tatry, co powoduje, że cały teren staje się dostępny dla rowerzystów. Nie są to oczywiście płaskie szlaki rowerowe, ale nachylenie terenu nie jest na tyle duże, by uniemożliwiać aktywny wypoczynek na rowerze w tym rejonie. Spotkamy na swojej drodze strome podjazdy oraz miejsca, gdzie można bardzo szybko pomknąć w dół dostarczając sobie dużej dawki adrenaliny. Rowerzyści bardzo często przybywają do schroniska PTTK na Turbaczu, gdzie zaczynają się kolejne szlaki, dostępne dla miłośników dwóch kółek.

Nowy Targ to także miejsce, które chętnie wybierają amatorzy spływów kajakowych. Już od 70 lat odbywa się tutaj Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego. Uczestniczą w nim przyjezdni z państw sąsiednich, a także Węgier. Dunajec to rzeka o typowej charakterystyce dla rejonów górskich, co dostarcza dużo przeżyć osobom, które próbują pokonać go kajakiem.

Zimą w okolicy pojawia się pełno okazji, by równie aktywnie spędzić czas w Nowym Targu. Ze względu na rzeźbę tutejszych gór, znajdziemy tu wiele miejsc, gdzie uprawiać można narciarstwo turowe oraz biegowe. Natomiast wyciągi Zadział oraz Długa Polana pozwalają nam poszaleć także na nartach zjazdowych. Znajdziemy tu wyciągi oraz wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie, czyli wszystko to, co turysta w zimie potrzebuje. Dodatkowo trasy dostosowane są do różnych poziomów zaawansowania użytkowników. W okolicy organizowane są także różnego rodzaju zawody, między innymi Bieg Podhalański im. Jana Pawła II, który odbywa się w okolicach lotniska w Nowym Targu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>