Aktywne wakacje w Powidzu

Chęć odpoczęcia w miejscowości letniskowej, która ma do zaoferowania turystom liczne atrakcje takie jak wycieczki rowerowe, piesze wędrówki, kąpiele w jeziorze czy uprawianie windsurfingu sprawia, że nieduża miejscowość Powidz położona w Wielkopolsce co roku przyciąga wielu turystów. To miejsce, w którym można spędzić wakacyjny urlop w ciszy i wypocząć po całym roku zmagań zawodowych.

Gdzie się zatrzymać – noclegi w Powidzu

Każdy turysta przed przyjazdem do miejscowości letniskowej musi zatroszczyć się o to, by mieć gdzie się zatrzymać na czas urlopu. Atrakcyjne noclegi Powidza pozwalają na zakwaterowanie w hotelu, ośrodku wczasowym, domku letniskowym czy prywatnej kwaterze – wszystko zależy od indywidualnych upodobań urlopowiczów.

Aktywny wypoczynek w Powidzu

Na spędzenie urlopu w Powidzu decydują się zazwyczaj osoby, które chcą wypocząć w cichej miejscowości, korzystając z licznych możliwości aktywnego spędzenia czasu. Miejscowość jest położona na terenie malowniczego Powidzkiego Parku Krajobrazowego, przez który ciągnie się wiele tras turystycznych. Wczasowicze mogą się wybrać na przejażdżkę rowerową, dzięki której będą mogli zobaczyć nie tylko Powidz, ale również inne okoliczne miejscowości. Część tras jest stosunkowo krótka, inne natomiast mają długość nawet kilkudziesięciu kilometrów, wobec czego najbardziej przypadną do gustu doświadczonym kolarzom i piechurom. Ważnym punktem miejscowości jest Jezioro Powidzkie. Na jego brzegu można spędzać czas opalając się, chętni mogą skorzystać także z uroków strzeżonego kąpieliska. Po jeziorze nie mogą poruszać się motorówki, jednak nie ma przeciwwskazań, by wypływać na nie żaglówkami, które są częstym widokiem. Każdego roku w Powidzu odbywają się regaty. Podczas pobytu w tej malowniczej miejscowości na nudę nie będą mogli narzekać nie tylko pływacy czy żeglarze, ale również wędkarze, bowiem w wodach jeziora żyje wiele gatunków ryb. Każdy, kto wybierze się do tej miejscowości w lipcu ma możliwość wzięcia udziału w Dniach Powidza. Warto skorzystać z tej możliwości, bowiem w tym czasie organizowane są konkursy, turniej siatkówki plażowej, a także koncerty, na których można posłuchać znanych polskich artystów. Przebywając w Powidzu warto choć raz wybrać się na długi spacer po tej miejscowości, której istotnym punktem jest rynek. Wokół niego stoi wiele domów parterowych, które powstały jeszcze w XIX wieku. Na rynku można zobaczyć również XIX wieczny kościół św. Mikołaja. Warto do niego zajrzeć, aby przyjrzeć się obrazowi Matki Boskiej oraz rzeźbie Chrystusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>